Байерн Мюнхен се справи и с Фрайбург

1310 0

Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 2:1 в мач от 11-тия кръг на Бундеслигата. Баварците натиснаха още в първите минути на срещата, като още в 4-ата минута стражът на гостите Марк Флекен спаси много опасен удар на Никлас Зюле.

Още в следващата атака Алфонсо Дейвис направи солова акция, каот стражът Флекен отново спаси. В 30-ата минута Байерн откри, когато Леон Горецка преодоля двама защитници на съперника и с удар от близо се разписа за 1:0.

Минута след това Левандовски стреля от воле и отново Флекен трябваше да се намеси. През втората част Горецка и Мюлер изпуснаха добри положения. В 75-ата минута Лирой Сане намери Роберт Левандовски в наказателното поле и полякът не сгреши за 2:0.

В 90-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг вкара трети гол за Байерн, но той беше отменен. В добавеното време на срещата Яник Хаберер върна едно попадение за Фрайбург.