Борусия (Дортмунд) с убедителна победа на старта и без Дембеле

1621 0

Отборът на Борусия Дортмунд разби Вофлсбург с 3:0 като гост в мач от откриващия кръг на Бундеслигата. Жълто-черните показаха, че могат да се справят отлично и без една от звездите - Усман Дембеле, който е свързван с трансфер в Барселона.

Възпитаниците на Петер Бош нанесоха своя удар в рамките на пет минути в средата на първото полувреме, когато Кристиян Пулишич и Марк Бартра се разписаха в 22-та и 27-та минута. В 60-та минута голмайсторът на гостите Пиер-Емерик Обамеянг оформи крайното 3:0 в полза на Борусия.

В друг мач от деня Хофенхайм победи Вердер Бремен с 1:0 у дома. Единственото попадение в двубоя падна в 84-та минута и бе дело на Андрей Крамарич.