Борусия Дортмунд пак не издържа и отново даде спокойствие на Байерн след издънка в Бундеслигата

1518 0

Точно когато изглеждаше сякаш Байерн Мюнхен може да бъде поставен под по-сериозно напрежение, Борусия Дортмунд отново не издържа и пропусна добър шанс да го стори, завършвайки наравно 1:1 като гост на Кьолн.

Така футболистите на Марко Розе събраха 57 точки - 6 по-малко от лидера Байерн, който след двете поредни шампионатни равенства най-сетне грабна успеха в този кръг. Кьолн пък е седми с 40 пункта - 4 пасив от шестото място, даващо право на участие в европейските клубни турнири.

Борусия разочарова в тази среща и в немалки моменти от мача бе надиграван от своя домакин, който имаше предимство и при владението на топката, и при отправените удари, макар и минимално. Все пак гостите бяха по-успешни при точните удар.

Всичко започна отлично за Борусия, който поведе в 8-ата минута чрез Волф. Паритетът обаче бе възстановен още до края на първата част, когато Андерсон изравни в 36-ата минута. Освен попаденията през първото полувреме двата тима имаха по още една добра ситуация за гол.

Противно на очакванията, но втората част предложи само едно 100%-ово голово положение пред някоя врата. Ерлинг Холанд получи подаване в наказателното оле, овладя топката и стреля чудесно в долния десен ъгъл, но там стражът на домакините се справи.

Предстои прекъсване за срещите на националните отбори, през което няма да се играе европейски клубен футбол на най-високо ниво.