Борусия Дортмунд отписа Бундеслигата окончателно!

991 0

Днес се изиграха 5 мача от 27-ия кръг на германската Бундеслига. В тях паднаха общо 12 гола, а Борусия Дортмунд отново допусна издънка и вече се отдалечи на цели 7 точки от "зона Шампионска лига"!

Байер Леверкузен победи затъналия Шалке 04 с 2:1. Аларио и Шик вкараха по един гол за "аспирините", а почетното попадение за гостите отбеляза Хунтелаар в 81-ата минута.

Борусия Дортмунд отново разочарова с представянето си в Бундеслигата и загуби у дома си с 1:2 от Айнтрахт Франкфурт! Нико Шулц си вкара автогол още в 11-ата минута, но Хумелс изравни за 1:1 точно преди почивката. Андре Силва отбеляза своя гол №21 през този сезон в 87-ата минута и донесе важни три точки на своя тим.

В останалите три срещи Волфсбург победи Кьолн с минималното 1:0, а Майнц и Арминия Билефелд завършиха наравно 1:1. Аугсбург пък надви Хофенхайм у дома си с 2:1.

Днес от 19:30ч. е дербито на кръга между РБ Лайпциг и Байерн Мюнхен, чийто развой ще можете да проследите НА ЖИВО ТУК!