Късни попадения спасиха Байерн (Мюнхен) от резил за Купата

Снимка: Getty Images/Gulliver

1125 0

Байерн (Мюнхен) се измъкна на косъм срещу втородивизионния Бохум, но продължава защитата на Купата на Германия. Баварците не играха никак убедително, като до 83' изоставаха в резултата. С попадения на Серж Гнабри и Мюлер баварците стигнаха до късен обрат.

Още в 1' домакините бяха близо до гол. Симон Цолер овладя топката след добър пас по земя и шутира топката към вратата от обещаваща дистанция. Лошият му опит отиде встрани от дясната греда. 4 минути след това Дани Блум овладя топката, дриблира до ръба на наказателното поле и нанесе брилянтен удар в долния ляв ъгъл, спасен от Нойер.

Малко след това Коман и Толисо пък пропиляха да изведат баварците напред. В 36' Алфонсо Дейвис  си отбеляза нелеп автогол, отклонявайки топката в собствената си мрежа. В 43' Серж Набри шутира след получаването на добро подаване. Опитът му обаче премина встрани от дясната греда.

През второто полувреме немският шампион натисна съперника си, но почти не създаваше голови положения. Мюнхенци стигнаха до опасно положение чак в 69-ата минута, когато Левандовски засече опасно с глава, но кълбото излетя в аут. В 83' отборът на Нико Ковач изравни резултата. Джошуа Кимих центрира в наказателното поле и намери Серж Набри който овладя топката и я изстреля в долния десен ъгъл, правейки резултата 1:1. Две минути преди края Армел Бела-Кочап бе изгонен след дуректен червен картон, като не успя да нацели топката, за да подаде и след това извърши нарушение. Малко след това баварците стигнаха и до обрат. Коман подаде към Мюлер, който с петичка вкара за 1:2.