Борусия Дортмунд изригна в Бундеслигата и писа Отличен (6) на Кьолн

970 0

Борусия Дортмунд разказа играта на Кьолн в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата на своя "Сигнал Идуна Парк", побеждавайки опонента си с 6:1.

Отборът на Един Терзич не остави никакви шансове на Кьолн. Два бързи гола на Рафаел Гереро и Себастиан Алер в 15-ата и 17-ата минута дадоха комфортна преднина на домакините.

Марко Ройс направи резултата класически в 32', но това далеч не бе всичко през първата част. Дониел Мален направи чудесен пробив в 36' и с техничен удар до голяма степен уби интригата в срещата. Дейви Селке върна едно попадение непосредствено преди паузата за гостите.

Устремът на Борусия не спря и през втората част. Себастиан Алер и Марко Ройс добавиха по още един гол на сметката си, за да оформят крайното 6:1 съответно в 69' и 70'.

Борусия вече е на пърата позиция в Германия с актив от 53 точки - 1 повече от втория Байерн Мюнхен. Кьолн е на 13-ата позиция с 27 пункта.