Байерн сдъвка "аспирините", за да остане начело

1198 0

Байерн Мюнхен победи с 3:0 Леверкузен на своя "Алианц Арена" в среща от 3-ия кръг на Бундеслигата.

Така тимът си го върна на "аспирините" за загубата в последния мач между двата тима, който датира от втората половина на миналия сезон.

Преди тази среща мюнхенци имаха само едно поражение в последните си 27 мача срещу Байер на своя стадион.

Мюлер откри резултата в 26-ата минута, а в 60-ата се разписа от дузпа, за да удвои преднината на тима си.

Класическият резултат бе оформен от Робен, който вкара също от дузпа в 71-ата минута.

И двете дузпи бяха направени от Хилберт, който се превърна в грешник за своя тим.

След този мач Байерн е едноличен лидер с 9 точки.