Байерн Мюнхен рухна без Мануел Нойер пред Бохум

1531 0

Бохум поднесе голямата изненада в 22-рия кръг на германската Бундеслига, като разгроми шампиона Байерн Мюнхен с 4:2 у дома. Гостите бяха без капитана си Мануел Нойер, което пролича при действията на баварците в защита.

Мачът започна очаквано, като още в 9-ата минута резултатът беше открит. Кингсли Коман намери Роберт Левандовски в наказателното поле и полският голмайстор изведе Байерн напред.

Радостта на баварците обаче не траеше дълго, като още в 14-ата минута резултатът беше изравнен. Кристофър Антви-Аджей засече центриране към него и не остави шансове на Свен Улрайх.

Краят на първото полувреме мина под диктовката на Бохум. В 36-ата минута Дайо Упамекано игра с ръка и съдията отсъди дузпа. Опитният Юрген Локадия реализира. В 40-ата Кристиан Гомбоа направи 3:1 след мощен удар от далечно разстояние. След още 4 минути последва нов далечен изстрел от Герит Холтман, който покачи на 4:1.

В 49-ата минута Бохум вкара и пети гол, но попадението на Антви-Айджей беше отменено поради засада. Байерн натисна и Лерой Сане и Роберт Левандовски пропиляха най-чистите положения. В 75-ата минута все пак Байерн стигна до втори гол, като точен беше отново Левандовски.

Въпреки загубата Байерн продължава да е лидер в Германия с 52 точки. Бохум е 11-ти с 28 точки.