Байерн Мюнхен победи Волфсбург и задържа първото място в Германия

806 0

Байерн Мюнхен победи Волфсбург като гост с 2:4 в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. Баварците успяха да постигнат победа след като от подновяването на първенството записаха 4 равенства и разликата с втория Унион Берлин е едва една точка.

Гостите успяха да матират съперника само след 19 минути игра след като Кингсли Коман вкара две попадения ( в 9-та и 14 минута), както и Томас Мюлер в 19'. В края на частта Якуб Камински намали разликата с попадение за Волфсбург.

Втората част започна кошмарно за баварците, тъй като Йошуа Кимих си изкара втори жълт картон и остави тима си с 10 човека за 35 минути, но в 73-ата Джамал Мусиала направи резултата 1:4 за гостите. Крайното 2:4 оформи Матиас Сваберг в 81 минута.

За Байерн предстои още една среща за първенство срещу Бохрум преди да се изправи срещу ПСЖ в 1/8-финалите на Шампионска лига, докато за Волфсбург това е трета поредна загуба и "вълците" изостават на 5 точки от мястото, което дава право за игра в Лига на конференциите.