Байерн изпрати Флик и Алаба по шампионски, Левандовски счупи рекорда (ОЗБОР)

Снимка: Sven Hoppe - Pool/Getty Images

1253 0

Байерн Мюнхен завърши по шампионски сезон 2020/21 и победи у дома Аугсбург с 4:2 в двубой от последния 34-тия кръг на Бундеслигата. Баварците поведоха още в 9-ата минута, когато Гувелеу си вкара автогол. Серж Гнабри удвои в 23-ата минута. Две минути по-късно гостите изпуснаха дузпа, когато Мануел Нойер спаси удар на Даниел Калиджури.

В 33-ата минута Йошуа Кимих направи резултата с 3:0 след страхотен изстрел от далечна дистанция. В 43-ата Кингсли коман отбеляза след като беше изведен на удобна позиция. В 68-ата минута Андре Хан засече допката с глава след центриране от фал и върна гол за Аугсбург. В 72-ата отново Хан беше точен за 4:2. В последната възможна атака Роберт Левандовски прати рекорда на Герд Мюлер в историята като вкара за крайното 5:2