Рекордът падна - Роберт Левандовски подобри уникалното постижение на Герд Мюлер!

1440 0

През сезон 1971/72 незабравимият нападател Герд Мюлер вкарва 40 гола в рамките на един сезон за Байерн Мюнхен и така поставя рекорд за най-много шампионатни попадения в немската Бундеслига.

Дълго време това постижение се смяташе за невъзможно за подобряване, но 32-годишният Роберт Левандовски влезе във формата на живота си в последните сезони и рекордът започна сериозно да се клати!

През миналата година полякът достигна до "кота 34", но през тази кампания той отбеляза 40 попадения и по този начин се изравни на върха с Герд Мюлер. В днешния мач на баварците срещу Аугсбург, който е част от последния 34-ти кръг в Бундеслигата, Лева имаше един последен шанс да излезе еднолично начело на тази класация...

И той го направи! В последната 90-та минута нападателят отбеляза гола за 5:2 и така натрупа актив от 41 гола на сметката си, подобрявайки рекорда на Мюлер.

Подробности за тази среща и обзор на последния кръг в Германия!