Къде ще продължи кариерата си бившият футболист на Байерн Мюнхен Дъглас Коста

1032 0

Бразилецът Дъглас Коста, който за последно играеше в отбора на Байерн Мюнхен, ще продължи кариерата си в родната Бразилия, стана ясно днес. Той е собственост на Ювентус, но играеше под наем при баварците, а сега "старата госпожа" ще го прати в гранда от Латинска Америка Гремио!

През сезон 2020/21 Коста изигра само 314 минути за баварците. 30-годишният футболист е юноша на Гремио, а през 2010 година премина в състава на Шахтьор Донецк и последваха 11 години по европейските терени.

С украинците той спечели 5 титли, като освен това той има и 3 титли на Германия с екипа на Байерн и 3 титли на Италия с Ювентус. Дъглас Коста спечели и Купата на Италия, Купата на Германия и Световното клубно първенство.

Наскоро пък стана ясно, че Давид Алаба е купил акции на своя роден клуб - подробности тук!