Байер Леверкузен срази слаб Борусия (Дортмунд) в дербито на кръга в Германия и излезе 2-ри

1041 0

Байер Леверкузен успя да победи трудно с 2:1 Борусия (Дортмунд) в дербито на кръга от немската Бундеслига. По този начин "аспирините" се качиха поне временно до 2-рото място, събирайки с 3 точки повече от днешния си съперник, който остава 4-ти с 29 пункта.

Байер откри резултата още в 14-ата минута, когато Бейли направи страхотен прехвърлящ пас към Диаби, който стреля отлично в наказателното поле. Домакините можеха да вкарат поне още 3 гола до края на полувремето, но завършващият удар им изневеряваше.

Така в 67-ата минута Дортмунд успя да изравни резултата, въпреки че не бе създал много чисти ситуации. Точен бе Юлиан Бранд, който демонстрира прекрасен контрол на топката, за да я овладее, след което с фалц я прати във вратата на противника. Секунди по-късно той имаше шанс за още един гол, но този път защитник на домакините се намеси и блокира. 10 минути преди края на мача "аспирините" все пак взеха своето, след като Флориан Вирц завърши страхотна контраатака на своя тим.