Байер Леверкузен разгроми Аугсбург, грешна стъпка за Щутгарт (РЕЗУЛТАТИ)

1229 0

Байер Леверкузен разгроми Аугсбург с 4:1 като гост в мач от третия кръг на Бундеслигата. "Аспирините" поведоха още в 3-ата минута след автогол на Яго. В 14-ата Аугсбург си отбеляза още един автогол като Флориан Нидерлехнер вкара топката в своята врата.

В 30-ата минута все пак Нидерлехнер намали резултата като вкара за 2:1. В 43-ата минута Муса Диаби вкара трети гол за Байер Леверкузен, но попадението беше отменено поради игра с ръка.

През втората част Патрик Шик в 75-ата минута и Флориан Вирц в 81-ата минута убиха интригата в срещата. Така Байер вече има 7 точки в класирането, докато Аугсбург спечели само 1 за три кръга.