Борусия Дортмунд с важни три точки срещу Хофенхайм

1672 0

Борусия Дортмунд спечели домакинството си на Хофенхайм с 2:1 в мач от третия кръг на германската Бундеслига. Още през първата част Борусия създаде опасни положения чрез Джовани Рейна, Мануел Аканджи и Марко Ройс, но до гол не се стигна.

В 49-ата минута обаче Рейна беше точен с хубав удар от границата на наказателното поле. Хофенхайм отвърна след опасен удар на Андрей Крамарич, спасен от вратаря Грегор Кобел. В 61-ата минута Кристоф Баугартнер изравни резултата.

В 69-ата минута Джуд Белингам овладя топката на границата на наказателното поле и с прецизен удар в долния ляв ъгъл направи резултата 2:1. Появилият се като резерва Мунас Дабур изравни за 2:2 в 90-ата минута, а веднага след това Ерлинг Холанд върна преднината на вестфалци. Така Борусия събра актив от 6 точки след 3 кръга, докато Хофенхайм има 4 точки.