В петголово шоу Байерн тушира Кьолн

1265 0

Серж Гнабри вкара набързо два гола на „Алианц Арена”, а Байерн Мюнхен стигна до много труден успех срещу вдъхновен Кьолн в зрелищен мач.

Търсейки своя осми пореден успех срещу „козлите”, Байерн доминираше във владението на топката и притисна съперника си при успеха с 3:2.

Роберт Левандовски даде аванс на домакините в 50-ата минута, а девет по-късно Гнабри вкара втори и сякаш баварците щяха да стигнат до комфортен успех. В рамките на само две минути обаче гостите изравниха в Мюнхен чрез Антони Модест и Марко Ут.

В 71-ата обаче Гнабри вкара трети, решаващ гол за актуалния шампион и на практика достави трите точки за своя тим. Това е първи успех за Байерн през сезона, а Кьолн има само една спечелена точка в последните си 15 мача, играни в Мюнхен между двата тима.

В следващия кръг Кьолн посреща Бохум, докато за Байерн предстои визита на Бремер за Купата на Германия.