Байер Леверкузен не знае спирка, Борусия Дортмунд и Борусия Мьонхенгладбах си вкараха общо 6 гола (ВИДЕО)

1050 0

Байер Леверкузен продължава да гази наред през сезон 2023/24 в немската Бундеслига!

Тимът на Шаби Алонсо победи Вердер Бремен като гост с класическото 3:0 и по този начин се завърна на първото място във временното класиране, събирайки актив от 34 точки - с две повече от втория Байерн Мюнхен.

Това бе 13-и пореден успех за "аспирините" във всички турнири. Попаденията днес бяха дело на Оливие Дьоман (автогол, 9'), Джереми Фримпонг (43') и Алехандро Грималдо (76').

Борусия Дортмунд пък се наложи с 4:2 над Борусия Мьонхенгладбах като домакин и така се настани на четвъртото място в таблицата със сбор от 24 пункта, колкото има и третият Щутгарт (но с мач по-малко).

Гостите дръпнаха с 2:0 до 28-ата минута чрез Роко Райц и Ману Коне, но "жълто-черните" осъществиха обрат до 3:2 още преди почивката с голове на Марсел Забицер, Никлас Фюлкруг и Джейми Байноу-Гитенс. Крайното 4:2 бе оформено от Дониел Мален в заключителните секунди на двубоя.