Абсурдният автогол на Мюлер и как липсата на Нойер се отрази на Байерн Мюнхен (ВИДЕО)

1642 0

Безспорното дерби на кръга в германската Бундеслига е между отборите на шампиона Байерн Мюнхен и третия в класирането Байер Леверкузен. След 45 минути игра никой от двама отбора нямаше предимство в резултата, тъй като се оттеглиха за почивка при реми 1:1.

"Аспирините" започнаха по-добре срещата, но бързо-бързо Байерн Укроти устрема им и впоследствие създаде няколко добри ситуации за гол. Очаквано, малко след това и попадението падна във вратата на Байер, след като Зюле закова топката в мрежата при грешка след ъглов удар при опонента (18').

Резултатът бе изравнен след по-малко от 20 минути (36'), когато гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Позицията предполагаше центриране и такова последва, но бе твърде далеч от всички играчи на гостите.

Въпреки това Улрайх излезе да улови топката и не го обсъди с Томас Мюлер, който бе протегнал крак и засече топката в собствената си врата, като там нямаше никой, за да поправи неточната му намеса.

Можете да видите куриозния автогол по-долу в материала.