Воюващи фенове нахлуха на терена и прекъснаха мача Брест - Нант

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1323 0

Брест частично приземи надеждите на Нант за класиране в следващото издание на евротурнирите. Двата отбора завършиха 1:1 в корав мач от Лига 1 на "Стад Франсис ле Бле". Точен за гостите бе Рандъл Муани (10'), а за "пиратите" отбеляза Брендън Шардоне (67').

Двубоят бе белязан от размирици по трибуните, пренесли се и на терена. В началото на второто полувреме привърженици на домакините опитаха да стигнат до физическа саморазправа с гостуващите фенове. Запалянковците нахлуха на терена и прекъснаха мача.

Футболистите на двата отбора се прибраха в съблекалните, а след 15 минутна пауза се завърнаха на игрището. В края на първото полувреме двубоят също бе спрян поради затруднена видимост. Този път причина за прекъсването бяха запалени факли и димки.

Подобни случаи не са прецедент във Франция. По-рано през седмицата, по време на мач от Лигата на конференциите, фенове на Марсилия и ПАОК се обстрелваха с ракети