Войната между Мбапе и Неймар: Ясно е кой спечели битката за дузпите в ПСЖ

Снимка: Guliver/Getty Images

1655 0

Френската звезда на ПСЖ Килиан Мбапе ще бъде основният изпълнител на дузпите за отбора през настоящата кампания. Това разкритие направи журналистът  Адриен Гремие.

Решението е било уточнено от треньорския щаб след конфликта между Мбапе и Неймар по време на срещата от втория кръг в Лига 1 срещу Монпелие, спечелена с 5:2. Тогава французинът пропусна от бялата точка в средата на първото полувреме на двубоя. Малко преди почивката Неймар реализира втора дузпа, отсъдена за парижани.

Преди изпълнението на наказателния удар обаче  Мпабе пожела да изпълни и него въпреки пропуска си. Французинът демонстрира възмущението и недоволството си, че бразилската звезда ще застане зад бялата точка.

Снощи Мбапе наниза хеттрик при разгромния успех на ПСЖ със 7:1 като гост на Лил.

А ето как търканията между Неймар и Мбапе изнервиха френския гранд.