ПСЖ записа нова победа, Лионел Меси вкара с десния крак (ВИДЕО)

3315 0

Френският гранд ПСЖ постигна победа и във втората си контрола от предсезонната подготовка, надигравайки японския Кавазаки Фронтале с 2:1

Мачът се проведе на националния стадион в столицата Токио пред близо 80 000 души, а новия старши треньор на парижани Кристоф Галтие заложи на схема на игра 3-4-3. На върха на атаката действаше триото Мбапе-Неймар-Меси. Серхио Рамос също бе титуляр!

Аржентинската звезда на световния футбол откри резултата в 32-ата минута, разписвайки се по диагонал с десния крак, благодарение на лек рикошет в защитник. Асистенцията бе дело на Ашраф Хакими.

Мбапе и Неймар бяха заменени на почивката, а в 58-ата минута младокът Арно Калимуендо покачи на 2:0, завършвайки хубава атака отблизо. Автор на головия пас бе Хуан Бернат. В 62-ата минута Меси и Рамос също бяха сменени, а шест минути преди края на мача домакините от Кавазаки върнаха едно попадение чрез Казуя Ямамура.

Стартов състав на ПСЖ (3-4-3):

Донарума - Кимпембе, Маркиньос, Рамос - Мендеш, Гей, Витиня, Хакими - Мбапе, Неймар, Меси

*ПСЖ има още две контроли на японска земя - срещу Урава (23 юли) и срещу Г-Осака (25 юли). На 31 юли пък предстои мач за Суперкупата на Франция с Нант!