Почетино спечели първия си трофей в кариерата след само 3 мача в ПСЖ

1167 0

Маурисио Почетино спечели първи трофей в треньорската си кариера, по-малко от две седмици след като застана начело на ПСЖ, след като парижани победиха Олимпик Марсилия с 2:1 в двубоя за Суперкупата на Франция.

Въпреки много успешния си период с Тотнъм, Почетино така и не успя да спечели трофей с "шпорите", но имаше нужда само от три мача, за да го стори с новия си клуб.

На стадиона в Ланс Мауро Икарди даде преднина на ПСЖ в 39-та минута, а пет минути преди края на редовното време звездата на парижани Неймар, който се завърна в игра след контузия, удвои от дузпа. Марсилия успя да върне един гол чрез Димитри Пайе в 89-та минута, но това бе всичко, до което стигнаха играчите на Андре Вилаш-Боаш.