Лион най-после счупи каръка

1574 0

Лион счупи каръка и победи Нант с 1:0 в мач от 26-ия кръг във френското първенство.

Единственият гол в двубоя отбеляза Набил Фекир в 67-ата минута. Победата за състава на Юбер Фурние е първа в последните четири срещи в първенството, след като в предишните три тимът записа равенства.

С успеха Лион се върна на лидерската позиция с актив от 54 точки, на 2 от втория Пари Сен Жермен. Нант е на 11-о място с актив от 33 точки.

Отборите на Реймс и Мец завършиха наравно 0:0.

Това бе седми пореден мач за Реймс в първенството, в който отборът не успява да победи. За Мец срещата бе 14-а поред в Лига 1 без победа.

Реймс е на 15-о място в класирането с 31 точки, а Мец остава последен с актив от 22.

Монпелие победи Гинган с 2:0 като гост.

Те поведоха във 2-ата минута с гол на Морган Сансон, а в 55-ата Кевин Бериго отбеляза второ попадение.

Монпелие заема седмо място във временното класиране с актив от 39 точки, а Гинган е осми с актив от 35.