Лион в крак с "модата" - провали се срещу Лориен

1448 0

Лидерът във френското първенство Лион се движи по "модата" от уикенда - водещите клубове да губят точки в битката за титлата. "Хлапетата" стигнаха само до реми при гостуването си на Лориен - 1:1, и не успяха да дръпнат по-сериозно на преследвачите си Марсилия и ПСЖ.

През първата част домакините бяха по-активният тим, а Лион не стигна почти до никакви сериозни опасности пред вратата на съперника. Резултатът бе открит от Джордан Аю в 51-ата минута. Той се появи след почивката и даде аванс на Лориен.

Лион много трудно успя да върне попадението, като това се случи в 78-ата минута с гол на Нжие. За повече обаче лидерът нямаше сили.

Въпреки ремито, Лион остава водач в класирането с 51 точки, на 2 пред Марсилия и ПСЖ. Лориен е на 16-а позиция с 28 точки.