Купата на Франция с шокиращи развои: 49 дузпи се биха, Марсилия и носителят на трофея са аут (ВИДЕО)

Снимка: скрийншот

4903 0

До прелюбопитен развой на 1/16-финалите за Купата на Франция се стигна в неделя, когато се изиграха голяма част от останалите срещи в настоящата фаза. Уикендът не премина и без изненади, тъй като отпаднаха отбори като Марсилия, актуалният шампион Тулуза и Реймс.

Носителят Тулуза напуска по скандален начин

Тимовете отпаднаха след изпълнението на дузпи, каквото следва след реми в редовното време. Най-драматична бе съдбата на актуалния носител на трофея, който срещна третодивизионния Руан като гост, но си спретнаха атрактивното 3:3 в редовното време. Елитният тим дори изравни дълбоко отвъд 90-е минути, само за да загубят с 11:12 при дузпите.

И Марсилия имаше преднина в редовното време, но домакинът Рен успя да си го върне. Южняците вече бяха победили през декември за шампионата, а сега съперникът успя след дузпи и 1:1 в редовното време. Победителят се наложи с 9:8 при наказателните удари.

Сега от 1/16-финалите остава само Фени-Онуа - Монпелие, а сред най-интересните двойки в следващата фаза са Лион - Лил, ПСЖ приема Брест, а Монако гостува на сензацията Руан.

Рен - Марсилия 1:1 (9:8 след дузпи)

Още: ПСЖ този път се смили с четири гола за Купата на Франция (ВИДЕО)

Шоу на ПСЖ срещу аматьори, едва на записа двуцифрен резултат след нов рекорд на Килиан Мбапе (ВИДЕО)

Разгром за Купата на Франция: Тулуза спечели първия си значим трофей (ВИДЕО)