Килиан Мбапе поведе ПСЖ и към Купата на Франция (ВИДЕО)

533 0

ПСЖ продължи кошмарната серия на Ница и се класира за 1/2-финалите за Купата на Франция. На "Парк де Пренс" парижани се наложиха с 3:1 над южняците в сряда вечер.

Мбапе не спира да вкарва

Ница бе сред добре представящите се отбори във френските турнири през кампанията, но това бе шести пореден двубой без успех и трета последователна загуба. За да стигнат до финала - парижани ще трябва да минат през Рен на полуфиналите.

Към предпоследната фаза от Купата на Франция "принцовете" бяха поведени от легендата си Килиан Мбапе, който откри в 14-ата минута след комбинация с Руис пред вратарското поле. Именно и испанецът удвои преднината в 33-ата минута.

До края на първата част Лаборде остави "орлите" в срещата, но зимното попълнение Лукас Бералдо оформи крайното 3:1 след час игра с първия си гол в европейския футбол.

В крайна сметка парижани успяха да вземат сладък реванш за болезнената шампионатна загуба от Ница именно в столицата през есента с 2:3. Следете всичко най-интересно от Купата на Франция със SportLive.bg!

Още: ПСЖ набеляза заместител на голямата си звезда

Двоен удар по ПСЖ: След Килиан и Итън Мбапе се насочва към изхода

ПСЖ държа Килиан Мбапе на пейката твърде дълго: Това му коства трети пореден мач без победа в Лига 1