ПСЖ държа Килиан Мбапе на пейката твърде дълго: Това му коства трети пореден мач без победа в Лига 1

950 0

Френският шампион ПСЖ записа трети пореден двубой в Лига 1, в който не успя да победи. Парижани приключиха при равен резултат 2:2 при домакинството си на "Парк де Пренс" срещу Реймс. Това бе и трето поредно равенство.

Все пак преднината на столичани на върха остава все така солидна въпреки неособено успешната серия. С точката отборът събра 56 пункта и има 10 аванс пред втория Брест при равен брой изиграни срещи. Реймс пък остава на 9-а позиция с 35 точки.

Мбапе се появи твърде късно в игра - чак в 73-тата минута. И макар неговите съотборници да бяха осъществили пълен обрат още през първото полувреме, в крайна сметка изгубиха преднината си - отново през първата част.

В нея паднаха цели четири гола, след като гостите поведоха чрез Мунеци още в 7-ата минута. Абделхамид обаче си отбеляза автогол десет минути след това, а още само две по-късно Гонсало Рамош оформи пълния обрат. Все пак Диаките изравни в 45-ата минута в изключително зрелищно полувреме.

През втората част не паднаха голове, а гостите дори имаха по-добрите шансове за гол от ПСЖ. Любопитното е, че това е трети мач от последните четири между тези съперници, в който те завършват при равен резултат.

И в този двубой във вътрешния шампионат Килиан Мбапе остана резерва. Старши треньорът Луис Енрике призна, че трябва да оформя състав без него, тъй като световният шампион с Франция от 2018 година със сигурност ще напусне след края на кампанията.

За ПСЖ предстои нов мач у дома - от 1/4-финалите за Купата на Франция срещу Ница (13.03). Следващото изпитание за парижани в Лига 1 пък е гостуване на Монпелие след седмица (17.03).