Килиан Мбапе блести ярко в лекцията на ПСЖ в дербито с Лион (ВИДЕО)

2442 0

ПСЖ постигна разгромен успех при визитата си на Олимпик Лион с 4:1. Едно от големите дербита на Лига 1 бе част от програмата на четвъртия кръг, а в герой за парижани отново се превърна Килиан Мбапе.

Ръководството от "Парк де Пренс" се бе заканило, че няма да дава шанс на легендата през настоящия сезон, след като не иска да преподпише, но Мбапе отново използва шанса си по най-добрия начин.

Той вкара две от попаденията срещу "хлапетата" - от дузпа в 4-тата минута и в продължението на първата част. Междувременно Хакими и Асенсио бяха реализирали в 20-тата и 38-ата минута.

Почетният гол за домакините бе дело на бившия "баварец" Корентин Толисо от дузпа в 74-ата минута.

Трябва да се отбележи, че след последния съдийски сигнал Мбапе се превърна в голмайстор на Лига 1 с 5 гола, макар че това бе едва третият му мач от началото на сезона. ПСЖ вече е втори с 8 точки (на 2 от водача Монако), докато Лион е последен с точка актив.

След паузата за национални отбори пред парижани предстои домакинство на Ница, а последният е домакин на Льо Авър.

Следете всичко най-интересно от Лига 1 със SportLive.bg!