"Златната" резерва: Нападателят на Арсенал Леандро Тросар с уникален рекорд срещу Челси

1051 0

Нападателят на Арсенал - Леандро Тросар, освен с попадение, ознаменува и с рекорд визитата си на Челси. Лондонското дерби в събота завърши при резултат 2:2.

Постижението

28-годишният белгиец се превърна в първия футболист на "артилеристите", успял да отбележи три гола след включването си в игра от резервната скамейка. Именно това стори той срещу "сините" на "Стамфорд Бридж" 6 минути преди края на редовните 90.

Какво се случи?

До 77-ата минута "топчиите" се виждаха губещи от градския си съперник. Тогава Деклан Райс върна надеждата у своите съотборници, връщайки едно от попаденията.

Седем минути бяха нужни на Тросар да възстанови паритета. Хищническият му инстинкт му помогна да си освободи място на втора греда, за да засече центриране от Букайо Сака, пращайки топката в мрежата.

Първоначално мнозина приеха много скептично трансфера на Тросар на "Емирейтс".