След обрат: Манчестър Юнайтед заслужи бронза - сърбин пак изпусна дузпа (ВИДЕО)

6149 0

Английският гранд Манчестър Юнайтед финишира с бронза в тазгодишния сезон на Висшата лига. "Червените дяволи" минаха през обрат и спечелиха с 2:1 срещу Фулъм, като Александър Митрович се отличи с пропуск от бялата точка при аванс за неговия тим! Така Юнайтед завърши първенството с победа преди финала за ФА Къп срещу Манчестър Сити.

Пропускът на Митрович, който потенциално лиши неговия тим от успеха, е негов 4-ти през сезона от дузпи. Той е изпълнил цели 8 през кампанията - повече, отколкото който и да е друг състезател в историята в рамките на един сезон от надпреварата.

Така Юнайтед завърши със 75 точки - 4 над Нюкасъл и 9 под Арсенал. "Червените дяволи" приключиха с четири поредни победи. Фулъм пък остана точно в средата на подреждането с 52 пункта, като не спечели нито един от последните си два мача.

Попаденията за Юнайтед в срещата бяха дело на Бруно Фернандеш (8-о за сезона в шампионата) и Джейдън Санчо (6-о във Висшата лига през кампанията), но Маркъс Рашфорд остава голмайсторът за тима в състезанието със своите 17 попадения.

Тете бе открил резултата в 19-ата минута, преди да дойде въпросният пропуск на Митрович от дузпа. Така се стигна и до изравнителния гол още преди края на първата част, дело на англичанина. Десет минути след старта на второто полувреме пък пълният обрат бе завършен от португалеца.

19' - 0:1! Резултатът бе открит от гостите. Центриране от ъглов удар на първа греда, където Тете намери топката с глава и отправи неспасяем за Де Хеа изстрел.

Video edited on Kapwing

В 25-ата минута Каземиро извърши нарушение в собственото си наказателно поле и главният рефер отсъди дузпа. С изпълнението се нае Александър Митрович, но Давид Де Хеа съумя да спаси.

39' - 1:1! Резултатът бе изравнен от Джейдън Санчо. Фернандеш изведе Фред на скорост в наказателното поле, но срещу него се изправиха двама. Все пак след намеса на бранител топката пое към Санчо, който отблизо пусна топката покрай вратаря и изравни.

55' - 2:1! Пълният обрат бе факт 10 минути след старта на втората част. Прекрасен извеждащ пас от Фред намери Бруно Фернандеш, който овладя хладнокръвно в наказателното поле и пусна топката покрай вратаря.

В минутите след попадението темпото значително спадна. 20-ина минути след старта на второто полувреме Тен Хаг извърши тройна смяна, вкарвайки Ериксен, Марсиал и Мактоминей, а още 10 минути след това и Вегхорст се появи в игра. Промените продължиха и в 84-тата минута, когато Пелистри замени Бруно Фернандеш.

"Червените дяволи" изиграха отложения си мач с Челси през седмицата и след успех с 4:1 си гарантираха мястото в топ 4, като същевременно изпревариха Нюкасъл. Преднината им пред "свраките" е два пункта, като всеки от тимовет би желал бронза.

По ирония на съдбата Нюкасъл се изправя точно срещу Челси. "Сините" от Лондон рискуват при още едно поражение да се сгромолясат чак до 14-ата позиция, което би било абсолютен антирекорд за Челси в последните години.

Манчестър Юнайтед е записал четири победи в последните пет официални двубоя срещу Фулъм (другият завърша при равенство). Любопитното е, че в последните четири сблъсъка между тези съперници неизменно се стига до гол/гол и оспорван дуел.