Героичен Астън Вила шокира Манчестър Юнайтед, Бруно изпусна дузпа в края

5657 0

Манчестър Юнайтед допусна изненадваща загуба у дома от Астън Вила с 0:1 в мач от шестия кръг на английската Висша лига. "Червените дяволи" пропуснаха един куп положения, като оправиха над 20 удара. Защитата на Астън Вила и вратарят Емилиано Мартинес показаха много висока класа. В 88-ата минута падна единственият гол в мача, като Кортни Хаус засече центрирането от корнер и с глава прати топката в мрежата.

В добавеното време на срещата реферът отсъди дузпа за Манчестър Юнайтед. Бруно Фернандеш обаче пропусна от бялата точка.

Първият шанс за Манчестър Юнайтед дойде още във втората минута. Люк Шоу центрира към Бруно Фернандеш в наказателното поле. Португалецът отправи воле, което излезе в аут. В 4-ата минута Хаус извърши фал срещу Грийнууд и Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар. Фернандеш стреля в аут.

"Червените дяволи" продължиха да натискат след опасна контраатака чрез Погба. МакГин изчисти в корнер. Люк Шоу изпълни ъгловия удар, но играчите на Оле Гунар Солскяер попаднаха в засада. В 11-ата минута Фернандеш изведе Роналдо на удобна позиция, но ударът на Кристиано мина в аут.

Две минути след това Фернандеш центрира към Погба, който обаче не успя да продължи атаката. Астън Вила стигна до най-добрия си шанс в 16-ата минута, когато МакГин изведе Кеш. Ударът на последния мина над вратата.

В 18-ата минута Грийнууд имаше страхотен шанс, но Емилиано Мартинес спаси. Високото темпо на мача продължи, като в 21-ата минута Бруно центрира към Роналдо, който беше добре покрит от Тайрън Мингс. В следващата атака Астън Вила изпусна шанс чрез Оли Уоткинс.

В 34-ата минута Люк Шоу се контузи и беше заменен принудително от Диого Дало. Пет минути по-късно Дъглас Луис стреля опасно от фал, като Хари Магуайър блокира удара му. Минута по-късно Конса с глава пропусна нова добра възможност за Вила.

В 42-ата минута Фернандеш центрира към Магуайър, който стреля с глава в далечния ъгъл и само невероятният рефлекс на Емилиано Мартинес спаси Астън Вила от гол. В края на полувремето Роналдо стреля от фал, но ударът попадна в стената.

В 48-ата минута Дългас Луиз отправи центиране към Мингс. Капитанът на Астън Вила обаче загуби единоборството си с Рафаел Варан. В 50-ата минута Оли Уоткинс имаше прекрасен шанс да стреля към вратата, но избра да подаде към Ингс. Впоследствие Магуайър отне топката, като бирмингамци поискаха дузпа. Такава не беше отсъдена, тъй като беше свирена засада.

В 54-ата минута Хари Магуайър получи травма и лекарският щаб влезе да окаже помощ на капитана на Манчестър Юнайтед. Четири минути по-късно Оли Уоткинс падна в наказателното поле след стълкновение с Аарън Уан-Бисака и поиска дузпа. Майк Дийн обаче не отсъди такава. В 61-ата минута Погба стреля опасно и ударът му мина покрай гредата.

В 65-ата минута Хари Магуайър поиска дузпа след единоборство в наказателното поле с Конса. Майк Дийн обаче не отсъди такава. Централният защитник обаче продължаваше да изпитва проблеми с получената травма и в 67-ата минута беше заменен от Виктор Линдельоф.

Давид де Хеа направи блестящо спасяване в 69-ата минута, като спаси изстрел на Дългас Луис. Грийнууд при контраатаката не успя да създаде нищо интересно. Отново Грийнууд в 72-ата минута имаше шанс да отбележи, като ударът му беше блокиран. Три минути по-късно Пол Погба стреля, като ударът не затрудни Мартинес.

В 82-ата минута Единсон Кавани влезе в игра на мястото на МакТоминей. Рамзи имаше шанс да вкара за Астън Вила, но завършващият му удар беше далеч от очакваното. Бруно Фернандеш постави под напрежение Емилиано Мартинес минута след това. Аржентинецът се намеси успешно.

88' - 0:1! - Хаус засече с глава центриране от корнер, като надскочи Единсон Кавани и не остави шансове на Давид де Хеа.

В добавеното време на срещата реферът отсъди дузпа за Манчестър Юнайтед. Бруно Фернандеш застана зад бялата точка и пропусна!

СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Варан, Шоу, Фред, МакТоминей, Погба, Бруно Фернандеш, Грийнууд, Роналдо

Астън Вила: Мартинес, Кеш, Таргет, Конса, Мингс, Хаус, Луиз, МакГин, Рамзи, Уоткинс, Ингс

Оле Гунар Солскяер може да разчита на всичко най-добро, освен на контузените Амад Диало и Маркъс Рашфорд. Очаква се норвежкият специалист да не прави особени промени в стартовия състав, като най-вероятно Джеси Лингард ще влезе отново през второто полувреме.

За Астън Вила отсъстват доста повече футболисти. Леон Бейли, който беше избран за играч на мача срещу Евертън, се контузи. Отсъстват още Трезеге, Кейнън Дейвис и Морган Сансон. Аксел Туазебе не може да вземе участие, тъй като такава е клаузата в договора му за наем. Под въпрос е Мат Таргет.

В последните 5 мача между двата отбора Манчестър Юнайтед удържа три победи, докато Астън Вила спечели веднъж - в приятелски мач, игран на 12 септември 2020 г. Последната победа на Вила срещу този съперник в официален мач датира от далечната 2009 г.