1875 0

Английският гранд Ливърпул постигна трудна победа над Тотнъм с 1:2 като гост в дербито от 15-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци си заслужиха успеха след силно първо полувреме и добро представяне в отбрана през втората част, когато бяха сериозно натиснати от шпорите.

Мохамед Салах даде аванс на "червените" в началото на мача, но в 19-ата минута гостите попаднаха в деликатна ситуация. Райън Сесеньон нахлу в наказателното поле на Ливърпул, а Трент Александър-Арнолд си позволи да го изблъска в гръб с ръка - действие, което се оказа без достатъчно основания за Анди Мадли да отсъди дузпа.

Video edited on Kapwing

На повторенията се видя, че изблъскването на крайния бранител не е никак безобидно, но нито главният съдия, нито ВАР не се намесиха. В социалните мрежи побързаха да сравнят избутването с нарушението на Жоао Кансело срещу Фулъм, за което той бе изгонен, а срещу неговия Манчестър Сити бе отсъдена дузпа.