2634 0

Ерлинг Холанд продължава да изумява всички с класата и действията си, като междувременно доказа, че просто няма вратар или отбрана, които да не "излъже".

Именно това стори суперзвездата с Копенхаген при домакинството на Манчестър Сити в среща от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Тогава норвежецът съумя да се разпише на два пъти само през първата част, а първото попадение дойде след едва 427 секунди.

По този начин Холанд вкара своето 27 попадение в 22-рия си мач в Шампионска лига, а само до края на първата част срещу датчаните той вдигна бройката до 28.

Невероятното постижение бе отбелязано в социалните мрежи и от специалиста по сделки във футбола - Фабрицио Романо:

Норвежецът обаче бе сменен секунди след почивката и по-този начин не успя да наниже хеттрик в двубоя, който завърши с ужасяващ разгром над датския гранд - 5:0.