В пълен състав Ливърпул сломи с лекота Норич Сити

Снимка: Gulliver/GettyImages

5455 0

Отборът на Ливърпул започна кампанията си във Висшата лига със сериозен успех – 3:0, като гост над Норич Сити. Най-отличителният факт за „червените”, освен победата, бе завръщането на Върджил ван Дайк в официален мач, като нидерландският бранител изигра 90 минути на „Кароу Роуд” при визитата си.

Диого Жота откри резултата в 27-ата минута. В 65-ата Роберто Фирмино удвои акитва за гостите, а Мохамед Салах закова трети гол в 74-ата минута. В следващия рунд „червените”, водени от Юрген Клоп, ще приемат Бърнли на своя „Анфийлд”, а мачът е на 21-и август от 14:30 часа.

Срещата започна с двупосочен трафик посока двете врати, а в 10-ата минута Костас Цимикас достави страхотно центриране в наказателното поле на Норич за Жота, но Бен Гибсън решително изби в корнер. След него пък Наби Кейта посрещна избитата топка и я върна пред Тим Крул, където Жота стреля с глава, но нидерландският страж на новака изби в ъглов удар.

В 17-ата минута пък дойде първият точен удар в източна Англия, а той бе дело на Мохамед Салах, но Крул улови с лекота.

Въпреки цялото предимство, което Ливърпул имаше от началото на двубоя, в 20-ата минута Норич стигна до най-чистото положение. Макс Аарънс даде извеждащ пас към Теему Пуки. Финландецът обстрелва мърсисайдската врата, ала Алисон Бекер изби встрани. В 23-ата минута Садио Мане финтира страхотно Пуки вдясно и видя с центриране непокрития Мохамед Салах. Египтянинът отправи удар от воле, но топката профуча плашещо встрани от вратата, пазена от Крул.

В 27-ата минута "червените" поведоха в резултата. Трент Александър-Арнолд достави остър пас отдясно в наказателното поле на Норич. Салах опита да укроти топката, но вместо това изведе Жота на стрелкова позиция, а португалецът вкара първия гол за клуба си - 1:0.

Трент Александър-Арнолд направи поредното си центриране четири минути след подновяването на втората част, а Садио Мане отправи точен изстрел, но Гибсън с тяло парира топката, която влетяваше във вратата на "канарчетата". В 62-ата гостите изградиха много добра атака, след като Роберто Фирмино влезе като резерва. Бразилецът разтегли добре с гръб към вратата наляво за Цимикас, а гъркът отправи удар с левия крак, който бе отразен от Крул. Секунди по-късно Александър-Арнолд шутира силно, но над напречната греда на домакините.

В 65-ата минута гостите удвоиха своя актив, след като Салах даде успореден пас в наказателното поле на Норич за резервата Фирмино, а той с десния крак прати топката под плонжа на Крул.

В 74-ата минута "червените" нанизаха трети гол. Мохамед Салах посрещна изчистена топка от корнер и с левия крак отправи мощен удар, който направи безпомощен Крул за 3:0.

В заключителните минути на срещата Ливърпул се пропука след центриране. Макс Аарънс центрира в наказателното поле на гостите за Бен Гибсън, който стреля с левия крак останал "очи в очи" с Алисон, който разпери ръцете си и блокира удара на бранителя на Норич Сити.

Джош Сарджън стреля диагонално в 89-ата, но неточно.

НОРИЧ: 1. Крул – 2. Аарънс, 5. Ханли (к), 4. Гибсън, 30. Джианолис – 20. Мелоу, 8. Гилмор, 7. Руп – 17. Рашица, 22. Пуки, 14. Кантуел​

ЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон – 21. Цимикас, 4. Върджил ван Дайк, 32. Матип, 66. Александър-Арнолд – 8. Кейта, 7. Милнър (к), 15. Окслейд-Чембърлейн – 10. Мане, 20. Жота, 11. Салах

КЪДЕ ДА ГЛЕДАМЕ НОРИЧ - ЛИВЪРПУЛ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

Кадровата криза в отбрана за Ливърпул им изяде предходния сезон във Висшата лига, оставяйки мърсисайдци далеч от недостижимия отбор на Манчестър Сити. "Червените" завършиха на трето място, което е далеч от целите, които си поставят в клуба. Сега Юрген Клоп и компания се надяват на едно успешно начало на новия сезон, което да им вдъхне увереност, че могат отново да са на върха в Англия.

За днешния двубой с Норич Юрген Клоп няма да може да разчита на крайния си бранител Анди Робъртсън, който се контузи в предсезонната подготовка. Друг играч, който няма да вземе участие в мача поради контузия, е Къртис Джоунс. Джордан Хендерсън и Тиаго Алкантара са под въпрос за срещата, тъй като не са напълно готови за игра. Добрата новина за Юрген Клоп е, че Върджил ван Дайк и Джо Гомес са готови за игра и има вероятност да започнат като титуляри, след като изпуснаха голяма част от миналия сезон.