Юнайтед загуби Рууни, но докосва Шампионска лига

1061 0

Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 гостуването си на Кристъл Палас и направи решаваща крачка към четвъртото място и към завръщане в Шампионската лига.

Успехът не дойде никак лесно. Тимът на Луис ван Гаал, който поведоха след спорна дузпа, реализирана от Хуан Мата (19'). Джейсън Пънчиън (57') изравни, а Давид де Хеа спаси два много опасни изстрела на Глен Мъри. Маруан Фелаини донесе ценните три точки на Манчестър Юнайтед след гол с глава 12 минути преди края.

Анхел ди Мария се контузи по време на тренировка и отпадна от състава на "дяволите" за днешния мач. Още през първото полувреме травми получиха Люк Шоу и Уейн Рууни. Първият бе заменен веднага, а нападателят доигра полувремето, а след почивката на негово място се появи Радамел Фалкао.

С успеха Манчестър Юнайтед се откъсна на седем точки пред Ливърпул, който утре гостува на Челси. Кристъл Палас е 12-и с 42 пункта.

С успеха Манчестър Юнайтед се откъсна на седем точки пред Ливърпул, който утре гостува на Челси. Кристъл Палас е 12-и с 42 т.