Уест Хям обърна Тотнъм от 0:3 и взе точка в лондоското дерби от Висшата лига

1701 0

Отборът на Тотнъм не успя да победи Уест Хям след равентво 3:3 като домакин, въпреки че до 82-рата минута водеше с три гола. "Чуковете" успяха да стигнат до изравняване на резултата в заключителните десет минути от срещата, вкарвайки три гола на "шпорите".

След само 45 секунди игра домакините излязоха напред в резултата, след като Хари Кейн изведе Хюн Мин Сон, а южнокореецът се разписа. В осмата минута Сон върна жеста на Кейн с асистенция на свой ред, докато голмайсторът на "шпорите" успя да вкара с удар извън пеналтерията.

В 16-ата минута "шпорите" вече водеха с три гола. Хюн Мин Сон намери Регилон на левия фланг, откъдето последва центриране в наказателното поле. Хари Кейн бе отлично позициониран, за да вкара с глава второто си попадение в срещата.

През втората част всичко вървеше по план за Тотнъм до 82-рата минута, когато Балбуена върна един гол. Три минути по-късно Давинсон Санчес си отбеляза автогол и върна надеждите на своя съперник. В 94-ата минута Лансини успя да вкара гол и да изравни за 3:3.

След равенството Тотнъм се нарежда на шесто място с осем пункта, а при победа можеше да се изкачи до второто място. Уест Хям пък е осми със седем пункта. Гарет Бейл пък направи повторен дебют за "шпорите", след като влезе като резерва през втората част.