Тотнъм победи Шефилд Юнайтед с 4:0, Гарет Бейл с хеттрик

1629 0

Тотнъм победи Шефилд Юнайтед с 4:0 в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига. Гарет Бейл се превърна в герой за тима си, отбелязвайки три от попаденията в срещата!

В началото на мача Хари Кейн и Сон пропуснаха изгодни ситуации, но шоуто на Бейл започна в 36-ата минута, когато той прехвърли излезлия напред Рамсдейл за 1:0. В 51-ата гол на корееца Сон бе отменен заради засада.

След един час игра уелсецът вкара втория си гол в срещата, когато завърши добра контраатака на "шпорите" с прецизен удар от движение. 10 минути по-късно той оформи хеттрика си след изстрел от границата на наказателното поле.

Хьон-Мин Сон все пак също отбеляза попадение за 4:0 в 77-ата минута, след асистенция на Стивън Бергвайн. Така Тотнъм се изкачи до 5-то място в класирането и събра актив от 56 точки. Шефилд Юнайтед пък е твърдо на последното място и вече мисли за участието си в Чемпиъншип от есента!