Тотнъм не спира да пропада: Нова загуба във Висшата лига и е близо до аут от Европа и топ 7 (ВИДЕО)

1006 0

Английският Тотнъм продължи пълния срив и записа нова загуба - този път с 1:2 от Астън Вила. Допреди няколко седмици "шпорите" бяха в изключително изгодна позиция за топ 4, но вече са близо до това изобщо да не играят в Европа през следващия сезон - дори и в Лигата на конференциите.

Лондончани са шести с 57 точки, колкото има и седмият - днешният опонент Астън Вила. Осмият Брайтън пък е с 55 пункта, но е с цели три срещи по-малко от двата тима пред "чайките".

"Шпорите" бяха близо до чудото, след като изоставаха с 0:2 до 90-ата минута. Тогава Хари Кейн намали след точно изпълнена дузпа, отсъдена след преглед на ситуацията с ВАР (нападателят сам си я спечели). В седмата минута от добавеното време Хюн Мин Сон също се разписа и изравни, но попадението бе отменено заради засада.

Преди това още в 8-ата минута Джейкъб Рамзи бе открил резултата, а в 72-рата Дъглас Луис удвои, след като вкара директно от пряк свободен удар в ситуация, в която стражът определено трябваше да се намеси по-добре. Хари Кейн пък се отличи с няколко сериозни пропуска, преди да отбележи.

По този начин Тотнъм вече е получил цели 7 попадения в първите 10 минути на последните си 5 двубоя във Висшата лига: 1:01 срещу Нюкасъл, 5:11 срещу Нюкасъл, 8:12 срещу Нюкасъл, 6:13 срещу Манчестър Юнайтед, 2:48 срещу Ливърпул, 4:53 срещу Ливърпул, 7:26 срещу Астън Вила.

В следващия, предпоследен кръг от Висшата лига, Тотнъм приема у дома Брентфорд (20.05), докато Астън Вила има тежко гостуване на Ливърпул на "Анфийлд" (20.05).