Тотнъм нанесе унизителна загуба на Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд"

Снимка: Gulliver/GettyImages

4531 0

Отборът на Тотнъм нанесе унизителна загуба на Манчестър Юнайтед в мач от 4-тия кръг на Английската Висша лига. Футболистите на Жозе Моуриньо спечелиха насред "Олд Трафорд" с 6:1. Бруно Фернандеш откри резултата от дузпа, но с по два гола на Хюн-Мин Сон и Хари Кейн и по един на Танги Ндомбеле и Серж Орие "шпорите" стигнаха до убедителната победа.

С победата Тотнъм вече събира актив от 7 точки и излиза на 5-тото място във временното класиране. Манчестър Юнайтед е на 16-то място с едва 3 точки. А ето и всичко по-интересно от двубоя:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Още в 30-тата секунда Антони Марсиал е съборен в наказателното поле от Давинсон Санчес.

1:0! 2' - Зад топката застава Бруно Фернандеш, който е точен от бялата точка.

1:1! 4' - Още в следващата атака обаче Тотнъм стига до изравняването на резултата. Грешка в защита в тима на Манчестър Юнайтед и Ерик Ламела се възползва, като се пребори за топката, а Танги Ндомбеле бе точен и изравни резултата.

1:2! 7' - Само в рамките на 3 минути Тотнъм прави пълен обрат. Хари Кейн пуска пас към Хюн-Мин Сон, който се откъсва от бранителите на Манчестър Юнайтед и праща топката във вратата на Давид Де Хеа.

В 20-тата минута Бруно Фернандеш по чудесен начин извежда Маркъс Рашфорд. Английският национал прави финт и нацелва страничния стълб на вратата на Лорис. Впоследствие обаче става ясно, че има засада на Рашфорд.

В 22-рата минута Мейсън Грийнууд стреля към вратата на Тотнъм, но ударът му минава малко встрани от вратата.

В 25-тата минута Хюн-Мин Сон бе изведен по чудесен начин от Ерик Ламела, но кореецът не успя да си спре добре топката.

В рамките само на 2 минута Давид Де Хеа трябва да прави 3 спасявания, първо след удар на Серж Орие, а след изстрели на Ерик Ламела и Серхио Регилон.

В 28-мата минута Антъни Тейлър показва директен червен картон за удар без топка срещу Ерик Ламела.

1:3! 30' - В 31-вата минута нещата за Манчестър Юнайтед стават кошмарни. Хари Кейн отне топката от бранителите на Юнайтед, след което намери Хюн-Мин Сон, който върна на Кейн, а той също намери място сред голмайсторите.

1:4! 38' - Тотнъм не смята да спира с попаденията. "Шпорите" вкарват 4-ти гол, като Серж Орие намира Хюн-Мин Сон в наказателното поле, а кореецът реализира своя втори гол в срещата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

1:5! 51' - Нещата за Манчестър Юнайтед не стават по-добри с началото на втората част и тимът допуска 5-ти гол. Пиер-Емил Хойбьерг намира Серж Орие и десният бранител също вкарва във вратата на Де Хеа.

1:6! 79' - Бен Дейвис е повален от Пол Погба в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и съдията Антъни Тейлър посочва бялата точка. Зад топката застава Хари Кейн и е точен за 1:6!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Люк Шоу, Ерик Баи, Хари Магуайър, Пол Погба, Неманя Матич, Бруно Фернандеш, Мейсън Грийнууд, Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал

ТОТНЪМ: Юго Лорис, Серж Орие, Серхио Регилон, Давинсон Санчес, Ерик Дайър, Муса Сисоко, Пиер-Емил Хойбьерг, Танги Ндомбеле, Ерик Ламела, Хюн-Мин Сон, Хари Кейн

ПРЕДИ ДВУБОЯ:

Манчестър Юнайтед започна новата кампания във Висшата лига по колеблив начин. Играчите на Оле Гунар Солскяер пропуснаха първия кръг от първенството, след което загубиха домакинството си на Кристъл Палас. В последния кръг „червените дяволи“ стигнаха до късен успех срещу Брайтън, след като получиха правото да изпълнят дузпа, реализирана от Бруно Фернандеш дълбоко в добавеното време.

„Шпорите“ продължават натоварената си серия от мачове, като само през тази седмица вече изиграха два двубоя в турнирите Карабао Къп и Лига Европа. През миналата седмица в двубоят на Тотнъм също имаше драма с отсъдена дузпа в края на двубоя, но тя бе за тима на Нюкасъл и коства победата на Спърс в срещата. В двата си мача срещу Манчестър Юнайтед като треньор на Тотнъм Жозе Моуриньо няма победа.