Точно изпълнена дузпа донесе шеста поредна победа за Сити във Висшата лига

1225 0

Манчестър Сити записа шеста поредна победа във Висшата лига, след като победи Уулвърхемптън в 16-ия кръг на шампионата. "Гражданите" се наложиха с 1:0, а единственото им попадение беше реализирано от дузпа. Точен от бялата точка беше Рахийм Стърлинг. Сега тимът на Хосеп Гуардиола е лидер с преднина от 4 точки пред втория Ливърпул, който днес играе срещу Астън Вила.

Гостите останаха с човек по-малко в добавеното време на първата част. В 45+1' Раул Хименес получи жълт картон за задържане, а минута след това - втори за бавене на играта. Така "гражданите" играха цяло полувреме с числено превъзходство.
До края на двубоя възможности имаше и пред единия, и пред другия тим - в 72' Са направи страхотно спасяване след изстрел на Бернардо Силва. Във втората минута на добавеното време Едерсон пък се отличи след удар с глава на Макс Килман.
В класирането Сити е лидер с 38 точки, с 4 повече от втория Ливърпул, а Уулвърхемптън е осми с 21 пункта.

В 64' Манчестър Сити получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка на Жоао Моутиньо. Футболистът на "вълците" обаче протестира бурно и реферът се допита до ВАР за ситуацията. Системата показа, че игра с ръка има и зад бялата точка застана Рахийм Стърлинг. Английският национал стреля ниско в средата на мрежата и не остави шансове на Жосуе Са. Това бе неговият гол номер 100 в английската Висша лига.