Точен мерник и велик Де Хеа подпечатаха гръмка победа на Юнайтед над Ливърпул (ВИДЕО И СНИМКИ)

Снимка: Guliver/Getty Images

2936 0

Манчестър Юнайтед изигра най-силния си мач за сезона в Премиършип, след като този следобед "червените дяволи" разбиха с 3:0 големия си английски съперник Ливърпул.

През първото полувреме Уейн Рууни даде аванс на своите с 21', а малко преди края на първата част (40') Хуан Мата вкара гол с глава, но от очевидна засада. Попадението обаче беше зачетено - 2:0.

Това беше едва 6-ия точен удар на испанеца в Премиършип, от които той има цели 5 попадения. Уейн Рууни пък е вкарал 66 и е асистирал за 28 гола в последните си 100 мача на "Олд Трафорд".

През второто полувреме Ван Перси разпечата вратата на Джоунс за 3-и път, след като се възползва от грешка на Ловрен и направи 3:0 в 71'. Това беше негов гол №7 в 10-те му последни мача срещу Ливърпул.

Най-добрият играч на "червените дяволи" обаче отново беше Давид Де Хеа, който спаси 6 100%-ови положения - по 3 на Стърлинг и Балотели, запазвайки вратата си суха. Най-добрата му намеса беше при резултат 0:0 в 11', когато спря останалия сам срещу него Стърлинг.

За гостите в мача това е поредното разочарование през тази седмица, след като през седмицата мърсисайдци отпаднаха в Шампионска лига. Сега, след 3:0 от Вечния съперник предстои да разберем дали Брендън Роджърс е ръководил последния си двубой начело на тима.

Манчестър Юнайтед вече е в серия от 6 поредни победи, с което тимът се утвърди на 3-о място в лигата с 31 точки - само на 5 от Сити и 9 от Челси. Ливърпул остава на 9-о място с цели 10 точки по-малко от днешния си съперник.

"Жълтите" (в мача) започнаха вихрено и в първите две минути гостите имаха два шанса да открият резултата. Шкъртел можеше да даде аванс на своите, но топката беше избита на метър от голлинията.

В 12' Ливърпул стигна до първата си реална опасност, като Лалана с брилянтен пас намери Стърлинг, извеждайки го сам срещу Де Хеа. Испанецът обаче реагира отлично и успя да запази равенството.

Намесата се оказа ключова минута по-късно, когато Антонио Валенсия направи брилянтен пробив, мина покрай трима и намери Рууни на границата на наказателното поле. Нападателят беше изпуснат от Джо Алън и с плътен удар с вътрешен фалц откри резултата.

Това беше и първият точен удар на домакините в мача, които продължават с добрата си ефективност в последните мачове. Срещу Саутхямптън (победа с 2:1) играчите на Ван Гаал отправиха 4 точни удара.

Последва лек натиск на Ливърпул, като на няколко пъти играчите на Роджърс стигаха до опасни положения пред Де Хеа. Еванс и Джоунс обаче се справиха с опасните центрирания и не позволиха бързо връщане на гола.

Манчестър Юнайтед спокойно удържаше атаките на своя съперник, а в 40' дойде и вторият точен удар на "червените дяволи" в мача. Ашли Йънг надигра Хендерсън ляво на нападението и крилото центрира към Ван Перси. Той с глава свали за Мата, който безпроблемно засече и направи 2:0. Испанският плеймейкър обаче беше в засада - момент, останал незабелязан от съдиите в мача.

Веднага след гола Хендерсън центрира към Стърлинг, който с глава засече, но Де Хеа спаси.

Второто полувреме почна с нов натиск за Ливърпул, а Стърлинг се отчете с поредния си фрапантен пропуск. Грешка в отбраната на домакините позволи на нисичкия плеймейкър да остане очи в очи с Де Хеа, но испанецът отново надделя в сблъсъка.

Минута по-късно Ван Перси комбинира с Рууни, който отправи 3-ия точен удар в мача за своите, но този път Брад Джоунс се намеси.

Междувременно Балотели се появи на терена и Ливърпул играеше доста по-остро

, но нов шанс се откри пред Манчестър Юнайтед в 62'. Ван Перси се измъкна с отлично движение фронтално срещу вратата, но ударът му с левия крак мина на сантиметри встрани от вратата.

В 68' защитата на домакините отново изпусна Стърлинг, който успя да комбинира с Балотели, който стреля мощно от 5 метра, но Де Хеа успя да спаси - страхотна намеса отново на домакините.

Само 3 минути по-късно мачът беше решен, след като при контраатака Рууни беше изведен на крилото. Нападателят пусна за Ван Перси, но Ловрен пресече. Той обаче пусна за Мата, а след това покри засадата при паса на испанеца за Ван Перси. Последва слаба намеса на Джоунс и 3:0 за "червените дяволи".

Последваха два пропуска на Балотели, след като отново Де Хеа беше безпогрешен срещу него, а в 86' Джоунс спаси своите от тотален разгром след топовен удар на Ван Перси в 86'.

Manchester United 3:0 Liverpool Full Highlights... by abzzzKids

15:00 Манчестър Юнайтед има 4 загуби в последните си 5 двубоя, които е играл в неделя от 15:30 часа. Две от загубите са от... Ливърпул

15:05 Стивън Джерард е най-резултатният противников играч на "Олд Трафорд" в историята на Премиър лийг. Той има 5 отбелязани попадения.

15:07 Робин Ван Перси има 6 гола в последните си 9 мача срещу Ливърпул.

15:16 В историята на съперничеството между двата тима в Премиър лийг, има показани 19 червени картона. Това е само с един по-малко от лидера в тази класация - Ливърпул срещу Евертън.

"Червените дяволи" се намират в страхотен възход, като имат 5 поредни победи в първенството, с които се изкачиха на 3-о място в класирането с актив от 28 точки.

На съвсем другия полюс е грандът от Мърсисайд. Ливърпул няма нищо общо с отбора от миналата година, като в момента се намира едва на 9-о място с 21 точки, а през седмицата отпаднаха и в Шампионска лига.

Двамата треньори имат сериозни проблеми преди началото на двубоя, като за домакините най-големият липсващ е Анхел Ди Мария, докато Балотели (резерва) и Стъридж са аут за "червените".

Луис Ван Гаал пак е заложил на младия Уилсън в нападение до Робин Ван Перси, а Фалкао е на пейката. В същото време Брендън Роджърс не залага на типичен централен нападател, като на върха на атаката ще играе Рахим Стърлинг. Балотели все пак сяда на пейката.

Голямата изненада в състава на гостите е включването на Брад Джоунс на вратата на тима, след като Роджърс най-накрая заби слабия през сезона Миньоле на пейката.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Джоунс, Еванс, Иънг, Карик, Фелайни, Мата, Рууни, Ван Перси, Уилсън

Ливърпул: Брад Джоунс, Джонсън, Шкъртел, Ловрен, Морено, Джерард, Хендерсън, Лалана, Коутиньо, Алън, Стърлинг