Манчестър Сити завърши с победа емоционалната седмица

1129 0

Манчестър Сити успя да стигне до ценна победа в борбата за титлата в Англия, след като записа успех с минималното 1:0 като гост на Лестър Сити.

Единственото попадение беше дело на Франк Лампард, който в 40' беше точен от близко разстояние. Самир Насри центрира отлично в наказателното поле, където защитата на "лисиците" не се ориентира и бившият английски национал успя да реализира.

Преди това обаче Лестър имаше лек превес, а Камбиасо изпусна най-доброто положение, открило се пред домакините.

През втората част Яя Туре и компания държаха под контрол срещата, а Джо Харт нямаше почти никаква работа. Така Сити се поздрави с 3-те точки.

Това беше 5-а поредна победа в шампионата за "гражданите", както и общо 7-а в последните 7 двубоя във всички турнири, въпреки че Мануел Пелегрини не може да разчита на голяма част от своите титуляри.

Благодарение на добрата си серия и днешната победа Сити остава на 3 точки от Челси - 36 срещу 39 точки в полза на "сините". Лошата новина за Пелегрини от днес е контузията на Компани, който напусна в 77' с болки в бедрото.