"Тигрите" отрязаха пътя на Ливърпул към топ 4

1305 0

Ливърпул загуби с 0:1 гостуването си на Хъл от 33-ия кръг на английската Висша лига.

Единственият гол вкара защитникът на домакините Майкъл Доусън в 37-ата минута.

Поражението почти сигурно ще остави "червените" извън топ 4 в края на сезона, което съответно ще им коства участие в Шампионската лига. Тимът на Брендън Роджърс изостава на 7 точки от четвъртия Манчестър Юнайтед.

Домакините пък направиха много важна крачка към оцеляването си и сложиха край на лошата си серия срещу Ливърпул. "Тигрите" нямаха нито една победа в последните си 7 мача срещу "червените", но сега заслуено ги удариха.

От своя страна мърсисайдци изиграха пореден посредствен мач. В 37-ата минута след центриране в пеналта на Ливърпул Майкъл Доусън се извиси и вкара с глава. Гостите претендираха за засада, но такава правилно не бе отсъдена.

През второто полувреме се игра предимно в половината на Хъл. "Червените" обаче така и не стигнаха до чисто голово положение и заслужено загубиха.