Стърлинг с дебютен гол само след 137 секунди игра за Сити (ВИДЕО)

1552 0

Рахийм Стърлинг, който преди седмица премина от Ливърпул в Манчестър Сити за рекордните 49 милиона паунда, вчера отбеляза дебютния си гол с екипа на "гражданите". Това се случи в двубой от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп" срещу Рома, едва 137 секунди след като 20-годишния англичанин излезе на терена.

В редовното време срещата между "римските вълци" и "небесносините" завърши при резултат 2-2. Стърлинг откри за Сити в 3-ата минута, а 5 по-късно Пянич изравни. До края на първото полувреме двата тима не си отбелязаха повече голове. В началото на втората част Манчестър Сити отново поведе чрез гол на Келеши. В края на срещата обаче Рома успя да изравни, след като Лияч бе точен от пряк свободен удар. Така се стигна до изпълнение на дузпи.

При 11-метровите наказателни удари Коларов от Сити и Думбия от Рома пропуснаха. Ключова роля изигра вратаря на "гражданите" Джо Харт, който след задължителните 5 дузпи, реализира една, а след това спаси и така донесе победата за английския тим.