Стоук измъкна точката на "Сейнт Джеймсис парк"

Снимка: Getty images/Gulliver

1325 0

Нюкясъл и Стоук сити не се победиха в интригуващ мач от 24-ия кръг на Английската Премиърлийг.

Головете паднаха през второ полувреме и бяха дело на Колбак за Нюкясъл (74`) и Крауч за Стоук (90`).

Най-опасното положение дойде в края на първото полувреме, когато Айозе получи извеждащ пас в дясно. Той проби и стреля диагонално от границите на наказателното поле по земя, но топката мина на сантиметри от вратата.

В триминутното продължение Стоук бяха близо до откриване на резултата. След многоходова комбинация играч на гостите овладя на скорост и центрира към дузпата, където Стивън Айрлънд стреля с глава. Тим Крул обаче успя да избие в корнер.

Домакините все пак достигнаха до гол в 74-ата минута. След многоходова атака топката попадна в Колбак, който от границите на наказателното поле откри резултата – 1:0. Интересно е, че 5 минути по-рано той можеше да остави тима си с играч по-малко, но му бе спестен втори жълт картон за грубо нарушение в средата на терена.

2 минути по-късно пък гол на гостите бе отменен заради засада на Айрланд.

Нюкясъл пропиля чудесна възможност да реши всичко в 85-ата, след като при контраатака трима футболисти на домакините напредваха срещу само един защитник.

Те обаче се засуетиха в наказателното поле и топката бе изчистена. Домакините си позволиха нов пропуск минута по-късно.

Домакините бяха наказани в последната минута на редовното време. След контраатака Питър Крауч получи дълъг пас в наказателното поле и с диагонален изстрел с глава прехвърли вратаря и защитник на домакините, за да изравни.

Нюкясъл остана на 11-та позиция с 31 точки, изоставайки на 2 от Стоук, които са с 33.

В друг мач отборите на Бърнли и Уест Бромич Албиън направиха равенство 2:2.

Във второ поредно свое домакинство тимът на Бърнли изпусна аванс от два гола, като този път поне спаси точката, след като преди седмица допусна пълен обрат срещу Кристъл Палас.

Домакините бяха по-силният отбор през първата част и заслужено откриха резултата в 11-та минута чрез Ашли Барнс. Дани Ингс удвои преднината на Бърнли в 32-та минута, но точно преди почивката Крис Брънт върна един гол за УБА.

В 67-та минута резервата Браун Идейе се разписа с глава след центриране от корнер и оформи крайното 2:2.

С точката Бърнли се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 17-то място, докато Уест Бромич е на 15-та позиция с 23 точки.