Спорният червен картон на Тиаго Силва, който "уби" Челси (ВИДЕО)

1730 0

Бразилският защитник на Челси Тиаго Силва получи червен картон по-рано днес в мача на "сините" срещу Уест Бромич при резултат 1:0 за своя отбор, а впоследствие останалият с 10 души тим на Томас Тухел допусна тежко домакинско поражение с 2:5

Още в началото на мача Тиаго Силва бе санкциониран с жълт картон за нарушение срещу Матеус Перейра. В 29-ата минута на мача защитникът се хвърли в краката на Окай Йокушлу, за да блокира изстрела му, но закачи краката на турския халф. Въпреки че контактът между двамата се случи доста след като беше отправен ударът, главният съдия не се поколеба и показа втори жълт картон на Силва, респективно червен.

Челси трябваше да играе с човек по-малко в продължение на 60 минути и закономерно се стигна до тежката загуба. В социалните мрежи веднага се появиха недоволни фенове на лондончани, които се чудеха как може играч да получи втори жълт картон за блокиране на удар.

Ето и ВИДЕО от самата ситуация - преценете сами трябваше ли Тиаго Силва до бъде изгонен: