Солскяер: Ако имаше фенове, щяхме да победим Челси

Снимка: Guliver/GettyImages

1102 0

Наставникът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер се оправда с натоварения списък с трудни мачове за неговия тим за вчерашното равенство срещу Челси, но заяви, че „червените дяволи“ са щели да победят своя опонент, ако е имало фенове по трибуните. Юнайтед завърши при резултат 0:0 при домакинството си на лондончани в мач от 6-тия кръг на Висшата лига, като прекъсна серията си от поредни победи в последните срещи.

Вратарят на Челси Едуард Менди направи няколко впечатляващи спасявания и по този начин не позволи на „червените дяволи“ да си тръгнат с пълния комплект от точки. Солскяер посочи празния стадион като основната причина за невъзможността на неговите футболисти да спечелят срещата. „Видяхме два отбора, които играха в Европа през тази седмица и показаха малко през първата част. През второто полувреме ги натиснахме и ако феновете ни бяха на трубуната „Стретфорд енд“, може би щяхме да вкараме топката във вратата им. Натиснахме ги, Тиаго Силва блокира добре един удар и имаше две добри спасявания на вратаря им срещу Рашфорд. Липсват ни феновете. Когато гледаш срещата без фенове, изглежда като различен спорт“, заяви Оле Гунар Солскяер пред „Скай Спортс“.

Натоварената програма за Манчестър Юнайтед продължава с домакинство на отбора срещу РБ Лайпциг в Шампионската лига. Идната седмица пък за тима предстои дерби срещу Арсенал във Висшата лига. А ето какъв антирекорд постави Юнайтед срещу Челси.