Слаб Арсенал се спаси от загуба в края, Емери на прага на уволнение

Снимка: Gulliver/GettyImages

1816 0

Тимът на Арсенал направи поредна грешна стъпка във Висшата лига. „Топчиите“ заършиха 2:2 при домакинството си на Саутхемптън и все повече губят шансове за класиране в топ 4. "Светците" пък записват първа точка в последните си 4 срещи.

Мачът започна страхотно за гостите, които откриха резултата в 8-мата минута. Дани Ингс отбеляза 6-тия си гол за кампанията, след като засече подаване от Райън Бертранд. Попадението бе и второ поредно за него във Висшата лига. „Артилеристите“ все пак стигнаха до изравняването на резултата в 18-тата минута. Александър Лаказет реализира изравнителното попадение.

През втората част Арсенал тръгна да търси обрат в мача. Противно на очакванията обаче Саутхемптън получи шанса да изпълни дузпа в 71-вата минута на срещата. Джейм Уорд-Прауз застана зад топката, като първоначално той изпусна 11-метровия удар, но след добавката отново изведе Саутхемптън напред. До края на срещата „топчиите“ натиснаха, но успяха да достигнат само до частичен успех, след като Лаказет отбеляза втория си гол в срещата в 96-тата минута, спасявайки точката за Арсенал.

Така „артилеристите“ събират актив от 18 точки и заемат 7-мото място във временното класиране. По-важното обаче е, че това е 5-ти мач без победа за Арсенал във Висшата лига и треньорското място на Унай Емери в Северен Лондон е под сериозна заплаха. Саутхемптън е на 19-тата позиция с 9 пункта, на 2 точки от спасителната зона.