Скандалът се разраства: Признаха провала на ВАР и предстои разговор с Ливърпул

6446 0

Организацията, отговаряща за съдиите в професионалния английски футбол - PGMOL, излезе с официална позиция след скандалите по време на дербито между Тотнъм и Ливърпул

Припомняме ви, че по-рано в събота вечер мърсисайдци отстъпиха с 1:2 пред столичани, но най-ярък спомен от двубоя ще оставят съдийските грешки.

Още през първото полувреме ВАР не се намеси при грешно отменено попадение на Диас от съдиите на терен. PGMOL призна след срещата, че се е стигнало до човешка грешка при развоя на ситуацията.

Позицията на съдийския орган

"PGMOL признава значителна човешка грешка по време на първото полувреме на Тотнъм Хотспър срещу Ливърпул.

Голът на Луис Диас беше отменен поради засада от екипа на съдиите на мача. Това беше ясна и очевидна фактическа грешка и трябваше да доведе до присъждане на гол чрез намеса на VAR, но VAR не успя да се намеси.

PGMOL ще извърши пълен преглед на обстоятелствата, довели до грешката.

PMOL незабавно ще се свърже с Ливърпул след края на мача, за да потвърди грешката", излязоха с позиция съдийските ръководители.

Следете всичко най-интересно от Висшата лига със SportLive.bg!