Шефилд Юнайтед не затрудни Арсенал

Снимка: Pool/Getty Images

1008 0

Арсенал не срещна трудности при гостуването си на Шефилд Юнайтед в мач от 31-вия кръг на английската Висша лига, спечелвайки с 3:0. Арсенал владееше мача в през по-голямата му част и не позволи на съперника да създаде много положения.

В 33-ата минута Александър Лаказет беше точен за момчетата на Микел Артета. В 72-ата минута Габриел Мартинели също се разписа и с втория гол в мача подпечата успеха за "артилеристите". В 85-ата Лаказет оформи крайното 3:0. За лондончани отсъстваха звездите Пиер-Емерик Обамеянг и Мартин Йодегор.

Така Арсенал продължава да се намира на девето място с актив от 45 точки. Шефилд Юнайтед е на дъното на таблицата, като за 31 кръга има само 14 спечелени точки.

А ето как завърши и дербито на кръга между Тотнъм и Манчестър Юнайтед.